Mięta polej drobnolistna

Mentha pulegium 'Nanum'
cena:
5,99 zł 3,99 zł
dostępność:
Wyprzedane

Jak wyglądam?

Moje bardzo drobne, ciemnozielone i okrągłe listki wyróżniają mnie spośród innych odmian. Dodatkowo pachnę niezwykle silnie.

Skąd pochodzę?

Pierwotnie pochodzę z Chin i Japonii, ale przez setki lat wędrowałam po całym świecie krzyżując się. Dzięki temu mam tak dużo odmian.

W czym pomagam?

Jestem umieszczona na Czerwonej liście roślin i grzybów Polski w grupie gatunków rzadkich (kategoria zagrożenia: R). Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocnaw leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Doskonale sprawdzam się jako wieloletnia roślina okrywowa. Tworzę zielony, silnie pachnący dywan.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów