Mięta polej drobnolistna

Mentha pulegium 'Nanum'
cena:
8,99 zł
dostępność:
Wyprzedane

Jak wyglądam?

Moje bardzo drobne, ciemnozielone i okrągłe listki wyróżniają mnie spośród innych odmian. Dodatkowo pachnę niezwykle silnie.

Skąd pochodzę?

Znana jestem od co najmniej kilkunastu wieków. Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury datuje się na 1848 rok. Pochodzę z Kazachstanu.

W czym pomagam?

Jestem umieszczona na Czerwonej liście roślin i grzybów Polski w grupie gatunków rzadkich (kategoria zagrożenia: R). Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocnaw leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Doskonale sprawdzam się jako wieloletnia roślina okrywowa. Tworzę zielony, silnie pachnący dywan.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów