Kłosowiec koreański miętowy

Agastache rugosa
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Posiadam długie, jasnozielone, ząbkowane liście o przyjemnym miętowym i anyżowym zapachu. Kwiaty w białym oraz lawendowym kolorze pojawiają się późnym latem.

Skąd pochodzę?

Występuję na terenach Chin, Japonii, Korei oraz Syberii. Jestem jedynym przedstawicielem agastache w Azji.

W czym pomagam?

Jestem jednym z 50 podstawowych ziół w chińskim ziołolecznictwie. Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła. Silny anyżowy smak i zapach wykorzystywany jest też w wielu kosmetykach.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Sprawdzam się w doniczkach oraz skrzynkach i ziołowych rabatach. Zasuszone, długie pędy i kłosy mogą posłużyć jako ozdoba w wazonie.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów