Drzewko miętowe jamajskie „Kama Sutra”

Hedeoma viminea
cena:
17,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Posiadam jasnozielone, drobne, gęsto ułożone na łodydze liście o bardzo mocnym miętowym zapachu. Latem pojawiają się białe, drobne kwiaty.

Skąd pochodzę?

Pochodzę z gorącej Jamajki, Portoryko i Kostaryki.

W czym pomagam?

Wykorzystywana jestem jako łatwy w przygotowaniu, niezwykle luksusowy olejek do zmysłowego masażu "Kama Sutra" i żel do relaksacyjnej kąpieli. Na skórę działam antybakteryjnie, odświeżająco oraz ściągająco. W gorące lato do kąpieli wystarczy kilka kropel aby ochłodzić ciało. Przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i antyseptyczne właściwości moich liści znane są w krajach tropikalnych od lat. Jestem źródłem białka , węglowodanów i błonnika, który pomaga obniżyć poziom LDL lub złego cholesterolu. Zawieram flawonoidy, witaminy A lub beta - karoten, witaminy C i B. Są one źródłem minerałów, żelaza, wapnia, magnezu, potasu i cynku. Świetnie sprawdzam się na różne dolegliwości żołądkowe.

Z czym mnie jeść?

Na Jamajce dodaje się mnie do smażonego mięsa, a także do specjalnej wersji jamajskiego mojito. Przyrządza się ze mnie także herbatki.

Gdzie mnie sadzić?

Dobrze sprawdzę się jako ozdoba na parapecie i balkonie w słonecznym miejscu. Najlepiej posadzić mnie do eleganckiej, ozdobnej donicy.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów