Żyworódka pierzasta

Kalanchoe pinnata
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam duże, szerokie, jasnozielone listki o charakterystycznych zakończeniach na brzegach, które nadają im ciekawy i dekoracyjny wygląd. Są to miniaturowe nowe sadzonki. Kiedy liść opadnie na grunt, puści korzenie i stanie się niezależną rośliną.

Skąd pochodzę?

Pochodzę aż z Madagaskaru.

W czym pomagam?

Znana jestem na całym świecie ze swoich właściwości leczniczych. Okłady działają przeciwzapalnie, regenerująco na naskórek i wzmacniają go. W swoim składzie zawieram flawonoidy, witaminę C i mikroelementy: glin, magnez, selen, wapń, potas, krzem, mangan, miedź i inne, podobnie jak rumianek czy aloes. Świeże liście pełne soków miażdży się w drewnianej misce a następnie stosuje odpowiednio do swoich potrzeb. Smarując okolice skroni i czoła pozbywa się bólu głowy, wcierając w skórę głowy chroni się ją przed łupieżem. Trądzik, wypryski, wągry, wrzody skórne – przemywa się je rano i wieczorem nalewką spirytusową z soku żyworódki. Aby pozbyć się kaszlu, kataru, krwawienia z dziąseł, zakażenia krwi, używa się soku lub żuje całe liście.

Z czym mnie jeść?

Można wrzucać mnie do blendera razem z warzywami i owocami, uzyskując pyszny, zdrowy koktajl.

Gdzie mnie sadzić?

Jestem światłolubna, nie toleruję nadmiaru wody. Dobrze jest trzymać mnie w większej donicy i zabierać zimą na parapet bądź do zimowego ogrodu.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów