Czosnek niedźwiedzi

Allium ursinum
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Posiadam długie, szerokie, zielone liście oraz bardzo atrakcyjne białe kwiaty.

Skąd pochodzę?

Występuję na terenie Europy Środkowej.

W czym pomagam?

Jestem najbogatszą w witaminy rośliną w Europie. Mam działanie bakteriobójcze, obniżam ciśnienie krwi, posiadam enzymy odpowiedzialne za odtruwanie organizmu ze związków toksycznych, wysoki poziom żelaza, wpływam korzystnie na krążenie krwi, obniżam cholesterol, pobudzam wydzielanie soku żołądkowego i żółci, niszczę pasożyty przewodu pokarmowego, działam rozkurczowo, przyspieszam gojenie ran oraz wrzodów.

Z czym mnie jeść?

Można jeść moje liście jak i cebulki. W kuchni doprawia się nimi sałatki, duszone warzywa, rośliny strączkowe, sosy, nadzienia, mięsa siekane, ryby, pasty drobiowe, majonezy, masła ziołowe i zupy wiosenne, można je też dodawać do sałatek i kisić oraz marynować w oliwie. Aby zrobić niezwykle zdrową nalewkę, należy użyć moich świeżych listków i macerować ze spirytusem dodając miodu.

Gdzie mnie sadzić?

Liście pojawiają się w marcu, natomiast na początku czerwca po zakwitnięciu, zasychają. Najlepiej czuję się w miejsach zacienionych z dużym dostępem wody. Lubię rosnąć pod drzewami liściastymi. W Polsce jestem pod częściową ochroną.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów