Pokrzywa indyjska „Makandi”

Coleus forskohlii
cena:
17,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam mocno omszone i grube, srebrno-zielone listki o bardzo intensywnym zapachu. Późnym latem pojawiają się piękne, fioletowo kwiaty.

Skąd pochodzę?

Występuję na terenach Azji Południowo-Wschodniej oraz w Ameryce Południowej.

W czym pomagam?

Mój korzeń wykorzystywany był już w czasach starożytnych. W medycynie ajurwedyjskiej przy leczeniu chorób serca, takich jak wysokie ciśnienie krwi i ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa), jak również zaburzeniach układu oddechowego, takich jak astma. Korzeń przyjmowano doustnie w leczeniu alergii, chorób skóry: takie jak egzema i łuszczyca, otyłość, bolesne miesiączki, zespół jelita drażliwego, zakażenia układu moczowego, infekcje pęcherza moczowego, zaawansowanego raka, problemów seksualnych u mężczyzn, zaburzenia snu (bezsenność) i drgawek. Odpowiedzialna jest za to forskolina, która działa na mięśnie serca i w ścianach naczyń krwionośnych. Powoduje ona mocniejsze bicie serca i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co obniża ciśnienie krwi. Niektóre badania potwierdzają działanie preparatów z forskoliną, które podwyższają poziom testosteronu i redukują tkankę tłuszczową.

Z czym mnie jeść?

Nie jestem jadalna.

Gdzie mnie sadzić?

Lubię miejsca dobrze nasłonecznione, przepuszczalną, żyzną glebę. Ze względu na piękne kwiaty warto mieć mnie w ozdobnej donicy na balkonie lub tarasie.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów