Dziurawiec

Hypericum perforatum
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Moje wąskie listki posiadają mnóstwo zbiorniczków z olejkami eterycznymi, które pod światło wyglądają jak dziurki. To właśnie dzięki nim zawdzięczam swoją nazwę.

Skąd pochodzę?

Występuję na całej kuli ziemskiej.

W czym pomagam?

Listki i świeże kwiaty zawierają flawonoidy, hiperycynę, olejki lotne, garbniki i związki żywicowe. Posiadam właściwości uspokajające, rozkurczające i ściągające oraz moczopędne. Wykazuję właściwości pobudzania odnowy tkanki nerwowej. Idealnie sprawdzam się w leczeniu schorzeń wątroby, zwalczaniu stanów wyczerpania nerwowego, depresji i bezsenności oraz w sytuacjach przemęczenia. Polecam się kobietom w dolegliwościach zespołu napięcia przedmiesiączkowego, w bólach menstruacyjnych oraz menopauzie. Używany jestem zewnętrznie w celu przyspieszenia gojenia ran. Sprawiam także, że w organizmie wzrasta poziom dopaminy - hormonu szczęścia. Podobny efekt otrzymuje się po zjedzeniu czekolady.

Z czym mnie jeść?

Nie jestem specjalnie smaczny.

Gdzie mnie sadzić?

W Polsce należę do roślin pospolitych występujących np. na łąkach, przy drogach, na miedzach, w lasach. Lubię miejsca silnie nasłonecznione. Moje kwiaty śwetnie komponują się z innymi ziołami w ogrodzie.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów