Mięta owocowa „Tante Hilde”

Mentha x gentilis var. citrata 'Tante Hilde'
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Moje ciemnozielone listki w smaku i zapachu przypominają owocową sałatkę z nutą kremowego mentolu.

Skąd pochodzę?

Jestem krzyżówką mięta zielonej (mentha spicata) oraz mięty polnej ( mentha arvensis). Pochodzę z Europy Zachodniej i Południowej. Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1753 roku. Mój niemiecki odkrywca nazwał mnie na cześć swojej cioci Hilde, w ogródku której zostałam znaleziona.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Owocowy aromat znajdzie zastosowanie w orzeźwiających lemoniadach, drinkach i letnich herbatach. Doskonale sprawdzę się w sałatkach i dżemach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów