Mięta polna „Chutney”

Mentha arvensis var. piperascens 'Chutney'
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Moje jajowate i śliskie w dotyku listki mają ciemnozielony kolor. Intensywne nuty miętowej gumy do żucia mieszają się z cukierkową słodyczą.

Skąd pochodzę?

Jestem jedną z 5 pierwotnych odmian. Pochodzę z Europy Zachodniej i Południowej. Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1753 roku.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów