Mięta andaluzyjska

Mentha x gracilis 'Andalusia'
cena:
11,99 zł
dostępność:
Wyprzedane

Jak wyglądam?

Moje owalne, lśniące i ciemnozielone liście mają przepiękny, słodki, owocowy aromat. To wyjątkowe połączenie dojrzałych gruszek, słodkich winogron i świeżego mentolu.

Skąd pochodzę?

Jestem jedną z odmian krzyżówki mięty polnej (mentha arvensis) oraz mięty zielonej (mentha spicata). W literaturze pojawiam się po raz pierwszy w 1798 roku. Zostałam odnaleziona w Andaluzji.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Owocowy aromat liści dobrze komponuje się z deserami (lody, owoce, czekolada) Można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów