Mięta jabłkowa „Hollandia”

Mentha x villosa var. alopecuroides 'Hollandia'
cena:
5,99 zł
dostępność:
Wyprzedane

Jak wyglądam?

Mam duże, zaokrąglone i mocno karbowane listki w kolorze jasnozielonym. Pachną soczystym, zielonym jabłkiem połączonym z delikatnym aromatem miętowym.

Skąd pochodzę?

Jestem naturalną krzyżówką mięty mięty zielonej (mentha spicata) oraz mięty wonnej (mentha suaveolens). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1799 roku. Występuję na terenach Europy Zachodniej.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki pachnące soczystym jabłkiem dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów