Mięta kędzierzawa „Norddeutsche”

Mentha spicata var. crispa 'Norddeutsche'
cena:
11,99 zł
dostępność:
Niedostępne

Jak wyglądam?

Należę do prawdziwych pereł pośród innych mięt. Genialnym tworem natury. Bardzo krótkie, owalne oraz silnie pokarbowane, jasnozielone listki zachęcają do skosztowania. Delikatna, odświeżająca nuta mentolu przeplata się z cytrusowym olejkiem. Po okresie kwitnienia liście stają się słodkie jak dojrzałe owoce skąpane w miodzie z przebijającą się nutą metaliczną i cytrusową.

Skąd pochodzę?

Jestem bardzo rzadką odmianą kędzierzawą mięty zielonej (mentha spicata). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1809 roku. Z mojego ziela korzystał słynny bawarski ksiądz katolicki Sebastian Kneipp. Był on słynnym twórcą i propagatorem stosowania podstawowych kosmetyków oraz herbat na bazie ziół. Pochodzę z północnych terenów Niemiec.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów