Mięta kędzierzawa „Norddeutsche”

Mentha spicata var. crispa 'Norddeutsche'
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Należę do prawdziwych pereł pośród innych mięt. Genialnym tworem natury. Bardzo krótkie, owalne oraz silnie pokarbowane, jasnozielone listki zachęcają do skosztowania. Delikatna, odświeżająca nuta mentolu przeplata się z cytrusowym olejkiem. Po okresie kwitnienia liście stają się słodkie jak dojrzałe owoce skąpane w miodzie z przebijającą się nutą metaliczną i cytrusową.

Skąd pochodzę?

Jestem bardzo rzadką odmianą kędzierzawą mięty zielonej (mentha spicata). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1809 roku. Z mojego ziela korzystał słynny bawarski ksiądz katolicki Sebastian Kneipp. Był on słynnym twórcą i propagatorem stosowania podstawowych kosmetyków oraz herbat na bazie ziół. Pochodzę z północnych terenów Niemiec.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów