Mięta teneryfska

Mentha longifolia var. teydea
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam szarozielone, lekko omszone listki o typowym dla odmiany, przyprawowym aromacie z domieszką skórzanych nut.

Skąd pochodzę?

Jestem rzadką odmianą mięty długolistnej (mentha longifolia). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1889 roku. Pochodzę z Teneryfy.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Przyprawowy aromat liści dobrze komponuje się z daniami wytrwanymi, w szczególności z dziczyzną. Można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów