Mięta wodna „Brandborn Have”

Mentha x aquatica 'Brandborn Have'
cena:
11,99 zł
dostępność:
2.02.2020

Jak wyglądam?

Jestem niezwykle rzadką odmianą mięty wodnej. Mam duże, mocno pokarbowane, zakończone ząbkami, dekoracyjne liście w kolorze ciemnozielonym. Aromat jest łagodnie pieprzny.

Skąd pochodzę?

Najprawdopodobniej jestem krzyżówką mięty wodnej (mentha aquatica) oraz mięty zielonej kędzierzawej (mentha spicata var. crispa). Zostałam odkryta w Anglii. Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1833 roku.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów. Świetnie sprawdzę się też w oczkach wodnych.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów