Mięta wonna lukrecjowa „Mabille”

Mentha suaveolens subsp. insularis var. cinereovirens Mabille
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Jestem jedną z najtrudniej dostępnych na świecie odmian mięty wonnej (mentha suaveolens), a zarazem jedną z najciekawszych. Mam nieduże, ciemnozielone, mocno pokarbowane i ząbkowane listki o bogatym aromacie. Nuty owoców leśnych przeplatają się z orientalnymi przyprawami i mocnym, słodkim, lukrecjowym akcentem.

Skąd pochodzę?

Należę do niezwykle rzadkich odmian mięty wonnej (mentha suaveolens). Zostałam odnaleziona przez francuskiego przyrodnika Paula Mabille w 1868 roku.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Owocowy aromat znajdzie zastosowanie w orzeźwiających lemoniadach, drinkach i letnich herbatach. Doskonale sprawdzę się w sałatkach i dżemach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów