Mięta karbowana „Small Dole”

Mentha spicata var. crispa 'Small Dole'
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Jestem bardzo ciekawą odmianą mięty zielonej. Mam bardzo duże, okrągłe i karbowane listki. Czasem na liściach pojawiają się białe plamki.

Skąd pochodzę?

Należę do bardzo rzadkiej odmiany mięty zielonej (mentha spicata). Zostałam odkryta przez właściciela szkółki ogrodniczej w angielskiej wsi Small Dole, pod koniec XX wieku. Zauważył on na jednej z łodyżek przepiękne, złoto-żółte przebarwienia i postanowił je utrwalić.

W czym pomagam?

Posiadam niewielkie ilości mentolu, jestem więc najdelikatniejszą odmianą mięty. Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym,spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Gdzie mnie sadzić?

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów