Mięta marokańska „Atlas”

Mentha suaveolens subsp. timija
cena:
8,99 zł
dostępność:
mała ilość
szt.

Jak wyglądam?

Jestem wyjątkową odmianą mięty wonnej. Mam jasnozielone, lekko omszone, okrągłe i karbowane listki. Aromat niepodobny jest do innych mięt. W pełni oddaje marokański, ziemisto-przyprawieniu klimat pustynnej części kraju.

Skąd pochodzę?

Należę do rzadkiej i występującej tylko na niewielkim i bardzo trudno dostępnym obszarze Atlasu Wysokiego w Maroku, odmiany mięty. Jestem tam pod ścisłą ochroną. Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1876 roku.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów