Mięta imbirowa „Green Ginger”

Mentha x gracilis 'Green Ginger'
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam ciemnozielone, owalne i śliskie listki o przepięknym, korzennym, imbirowi-cytrusowym aromacie.

Skąd pochodzę?

Jestem jedną z odmian krzyżówki mięty polnej (mentha arvensis) oraz mięty zielonej (mentha spicata). W literaturze pojawiam się po raz pierwszy w 1798 roku. Występuję w Europie Zachodniej i Środkowej.

W czym pomagam?

Posiadam niewielkie ilości mentolu, jestem więc najdelikatniejszą odmianą mięty. Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym,spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów