Mięta „Lanceolata”

Mentha x villosonervata 'Lanceolata'
cena:
11,99 zł
dostępność:
Wyprzedane

Jak wyglądam?

Mam nietypowe dla mięty zielonej, długie i bardzo wąskie, gładkie oraz śliskie listki. Ich armat to połączenie zimnego mentolu, nut pieprzowo-gorzkich oraz delikatnego, miętowego zapachu.

Skąd pochodzę?

Jestem nietypową odmianą krzyżówki mięty zielonej (mentha spicata) oraz mięty długolistnej (mentha longifolia). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1831 roku.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów