Mięta francuska „Habsheim”

Mentha suaveolens 'Habsheim'
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam owalne, jasnozielone i silnie pokarbowane listki o przyjemnym, słodkim, przyprawowo-owocowym aromacie.

Skąd pochodzę?

Jestem rzadką odmianą mięty wonnej (mentha suaveolens). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1792 roku. Znaleziono mnie we Francji.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów