Mięta brytyjska „Guernsey Farm”

Mentha spicata 'Guernsey Farm'
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam szpiczaste, ciemnozielone i lekko pokarbowane listki o mocnym, miętowym aromacie przypominającym gumę do żucia.

Skąd pochodzę?

Jestem rzadką odmianą starożytnej hybrydy mięty długolistnej (mentha longifolia) oraz mięty wonnej (mentha suaveolens). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1753 roku. Pochodzę z farmy na wyspie Guernsey.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Sprawdzam się w doniczkach oraz skrzynkach i ziołowych rabatach. Traktują mnie też jako roślinę wodną, zatem idealnie będę się czuła w oczku wodnym.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów