Mięta kreteńska długolistna

Mentha longifolia subsp. erminea
cena:
11,99 zł
dostępność:
mała ilość
szt.

Jak wyglądam?

Mam nietypowe dla mojej odmiany, wąskie, szarozielone, ząbkowane listki o silnym, tymiankowo-kminkowym aromacie z nutą mentolową.

Skąd pochodzę?

Jestem bardzo rzadką odmianą mięty długolistnej (mentha longifolia). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1894 roku. Występuję na Krecie oraz w Turcji.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów