Mięta angielska „Dungeness”

Mentha x verticillata var. rivalis 'Dungeness'
cena:
11,99 zł
dostępność:
Wyprzedane

Jak wyglądam?

Mam bardzo ciekawe, jasnozielone, szpiczaste, lekko pokarbowane i ząbkowane listki o silnym, mentolowo-przyprawowym aromacie.

Skąd pochodzę?

Jestem bardzo rzadką krzyżówką mięty polnej (mentha arvensis) oraz mięty wodnej (mentha aquatica). Pierwsze wzmianki według XVIII wiecznej nomenklatury pochodzą z 1759 roku. Pochodzę z przylądka na południowym wybrzeżu Anglii o nazwie Dungeness.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów