Mięta waniliowa „Hydrophyllum”

Mentha suaveolens x aquatica 'Hydrophyllum'
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Moje nieduże, jasnozielone i okrągłe listki mają mocno pokarbowaną fakturę. Zapach i smak to uczta dla koneserów. Słodkie, waniliowe nuty łączą się z wytrawnymi przyprawami z domieszką żywicznej woni.

Skąd pochodzę?

Jestem bardzo rzadką, naturalną krzyżówką mięty wonnej (mentha suaveolens) oraz miety wodnej (mentha aquatica). Zostałam odnaleziona w 1868 roku.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów