Mięta poziomkowa Dewódzki

Mentha longifolia subsp. capensis x suaveolens subsp. insularis var. reverchonii
cena:
17,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam długie, wąskie i szpiczaste listki o wspaniałym, owocowo-przyprawowym aromacie. Zapach dojrzałych poziomek miesza się z delikatnymi nutami kminku, orzeźwiającej mięty oraz drzewnej słodyczy.

Skąd pochodzę?

Jestem niezwykle rzadką krzyżówką mięty długolistnej afrykańskiej (mentha longifolia subsp. capensis) oraz mięty truskawkowej (mentha suaveolens subsp. insularis var. reverchonii). Powstałam w Ogrodach Ziołowych.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty z mojego ziela zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Owocowy aromat liści dobrze komponuje się z deserami (lody, owoce, czekolada) Można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Posadzona do gruntu w ogródku nadam na wiejskiego charakteru i zapewnię latem wspaniały zapach przyciągający pożyteczne owady. Na tarasie będę naturalnym odstraszaczem niechcianych insektów.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów