Sushni

Marsilea minuta
cena:
11,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Mam ciemnozielone, soczyste listki do złudzenia przypominające czterolistną koniczynę, choć należę do rodziny paproci! W smaku można znaleźć delikatne nuty orzechowe i grzybowe.

Skąd pochodzę?

Pochodzę z Indii.

W czym pomagam?

W medycynie ajurwedyjskiej moich liści używano jako lek na bezsenność i zaburzenia psychiczne. Zawieram marsilinę, czyli substancję, o której mówi się, że ma działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, uspokajające i przeciwskurczowe. W badaniach klinicznych potwierdzono, że działam na bezsenność bez uzależnienia. Obniżam również poziom cholesterolu. W Indiach sok z liści jest uważany za skuteczny przeciwko krwawieniom z nosa. Tak jak gotu kola i ziele Brahmi wpływam na poprawę nastroju i ogólny stan psychiczny.

Z czym mnie jeść?

W Bangladeszu można mnie znaleźć niemal na każdym stoisku z ziołami i warzywami. Świeże, delikatne liście dobrze jest zmielić na pastę i spożywać jako chutney. Całe, pyszne listki sprawdzą się też w sałatkach, maśle ziołowym lub zupie. Są tak smaczne, że często po prostu zrywa się je z łodyżek i je na surowo.

Gdzie mnie sadzić?

Lubię miejsca wilgotne, częściowo zacienione.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów