Mięta czekoladowa

Mentha x piperita var. piperita 'Chocolate'
cena:
8,99 zł 6,99 zł
dostępność:
styczeń 2022

Jak wyglądam?

Moje błyszczące, ciemnozielone liście często przebarwiają się na fioletowo. Przepiękny aromat miętowych pralinek sprawia, że sięgają po mnie miłośnicy czekolady.

Skąd pochodzę?

Jestem odmianą krzyżówki mięty wodnej (mentha aquatica) o dużym stężeniu mentofuranu oraz mięty zielonej (mentha spicata ) o dużym stężeniu mentonu. Pierwsze informacje o mnie pojawiają się oficjalnie w 1696 roku. Pochodzę z Anglii.

W czym pomagam?

Pozyskiwany z liści olejek eteryczny wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, perfumeryjnym, farmaceutycznym, spożywczym (m.in. do wyrobu słodyczy) i tytoniowym. Preparaty ze mnie zwiększają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz działają przeciwbakteryjnie. Ze względu na działanie uspokajające jestem pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, nerwobóli, łagodzę ból gardła.

Z czym mnie jeść?

Świeże listki dobrze komponują się z deserami (lody, owoce, czekolada), można je dodawać do sałatek, dipów, sosów oraz nalewek na bazie alkoholu. Oczywiście jako zioło króluję przede wszystkim w przepysznych drinkach.

Gdzie mnie sadzić?

Rosnę praktycznie w każdych warunkach. Sprawdzam się w doniczkach oraz skrzynkach i ziołowych rabatach.

Tak solidnie zabezpieczone i estetycznie zapakowane przyjedziemy do Ciebie kurierem

Opinie klientów