O nas

Ogrody Ziołowe powstały z pasji do roślin, którą zaszczepili mi moi rodzice, zajmujący się ogrodnictwem. Tomasz i Elżbieta Dewódzcy poznali się na Akademii Rolniczej we Wrocławiu i oboje ukończyli kierunek rolniczy z tytułami mgr inż. Od 1985 roku Centrum kwiatowe na Bielanach jest miejscem spotkań miłośników kwiatów balkonowych, bylin oraz ziół. Od najmłodszych lat w wolnym czasie pomagałem rodzicom przy produkcji i pielęgnacji roślin. Jako jedno z pierwszych w Polsce, nasze centrum oferowało w latach 90tych, oprócz standardowych roślin balkonowych, a wcześniej warzyw (pomidory), także zioła do uprawy. Były to mięty, oregano, hyzopy, tymianki czy cząber i bazylia.

Zainspirowany kuchnią śródziemnomorską postanowiłem rozszerzyć asortyment ziołowy o okazy w Polsce jeszcze nieznane. Pomogły mi w tym podróże na południe Europy, gdzie poznawałem smak i niezwykły aromat powszechnie wykorzystywanych tam roślin, sugestie stałych klientów podróżujących po całym świecie, odwiedzających Centrum kwiatowe, którzy zachęcili mnie do poszukiwań nowych gatunków. Podróże do Tajlandii zaowocowały przywiezieniem wielu egzotycznych roślin Azji Południowo-Wschodniej oraz poszerzeniem wiedzy na ich temat dzięki przebywaniu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Chiang Mai. Będąc na odbywających się corocznie targach kwiatowych w kraju i zagranicą, mogę również powiększać ofertę ziołową o najmodniejsze odmiany.

Mój młodszy brat Paweł, również absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego, zajmuje się zapewnieniem roślinom odpowiednich warunków agrotechnicznych, co jest niezbędne przy takiej różnorodności gatunków

Każda roślina w Ogrodach Ziołowych wyrosła dzięki pracy naszych rąk na terenie Bielan Wrocławskich i jest częścią ciągle powiększającej się ziołowej rodziny. Chciałbym przedstawić owoce mojej pasji, kolekcję tworzoną od lat, właśnie dla Was. Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

Michał Dewódzki

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1159 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Wszystko w porządku, rośliny zdrowe, dobrze zapakowane. Polecam
2024-06-24
Świetnie zapakowane, szybka dostawa, szeroka wiedzą właściciela. Polecam
pixel