Pytania i odpowiedzi

1. Czym są ogrodyziolowe.pl?
Ogrodyziolowe.pl są wynikiem wieloletniej pasji do roślin właścicieli jednego z pierwszych centrów kwiatowych w Polsce, tj. Centrum Kwiatowego na Bielanach Wrocławskich. Od ponad 30 lat jest to miejsce spotkań miłośników ziół oraz kwiatów balkonowych i rabatowych. Dodatkowo od ponad 10 lat synowie właścicieli – Michał i Paweł Dewódzcy – prowadzą sklep internetowy pod nazwą ogrodyziolowe.pl. Właściciele Elżbieta i Tomasz Dewódzcy wraz z synem ukończyli Akademię Rolniczą we Wrocławiu. Rośliny, i wszystko co z nimi związane, są pasją pracujących tu osób. To właśnie dzięki kierunkowemu wykształceniu oraz sercu do roślin, jest możliwe świadczenie najwyższej jakości usług w tej dziedzinie i doradztwo Klientom.
2. Co nas wyróżnia?
PROFESJONALIZM

Jako jedni z nielicznych w tej branży jesteśmy producentami sprzedawanego asortymentu, ponadto mamy szeroką wiedzę popartą wieloletnią praktyką i doświadczeniem. Nasza firma została wpisana do rejestru przedsiębiorców upoważnionych do wydawania paszportów roślin, prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa (pod numerem rejestracyjnym PL-02/23/8553).

RÓŻNORODNOŚĆ

Posiadamy największą kolekcję do sprzedaży mięty na świecie oraz jedną z największych kolekcji ziół i kwiatów. Wyróżnia nas ogromny wybór sadzonek roślin przyprawowych i ozdobnych. Oferujemy stacjonarnie na Bielanach Wrocławskich oraz w naszym sklepie internetowym ogrodyziolowe.pl ponad 1500 różnych odmian roślin. Nie tylko odnajdujemy i sprowadzamy rzadkie i egzotyczne zioła, ale także od kilku lat sami wprowadzamy na rynek nowe, własne odmiany. Oferujemy profesjonalne doradztwo w wyborze oraz pielęgnacji roślin. Kupując rośliny właśnie u nas, mają Państwo dostęp do naszej wiedzy.

JESTEŚMY EKO!

Prowadząc sprzedaż wysyłkową od ponad 10 lat stworzyliśmy niemal perfekcyjny system zabezpieczania i pakowania roślin do wysyłki. Przez lata system ten był modyfikowany i usprawniany aby nie tylko zapewnić bezpieczeństwo dla roślin, ale także działać z troską o naszą planetę (np. zamieniliśmy foliowe torebki na papierowe odpowiedniki). Hasło „zero waste” nie jest nam obce! Naturalna wełna drzewna, którą stosujemy przy zabezpieczeniu przesyłki, może być wykorzystana ponownie do okrycia roślin w czasie mrozu lub wypełnienia innego pudełka z prezentem; bambusowa tyczka dołączona do każdej doniczki może być wykorzystana do podparcia rośliny w fazie wzrostu; papier, w który zawinięte są sadzonki może posłużyć np. do suszenia ziół, a karton, w którym dostarczone są rośliny z pewnością spodoba się kotu jako wygodne miejsce do odpoczynku

3. Czy jesteście w popularnych social mediach?
Oczywiście. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Codzienna porcja nowinek że świata roślin oraz porady i ciekawostki botaniczne.
4. Kiedy moje zamówienie zostanie zrealizowane?
Oprócz zimowej przedsprzedaży, staramy się aby zamówienie było zrealizowane w ciągu kilku dni roboczych. W szczycie sezonu może to być do 7 dni roboczych, natomiast w czasie regularnej sprzedaży rośliny zwykle docierają w ciągu 1-2 dni roboczych.
5. Czy prowadzicie przedsprzedaż?
Tak, trwa ona zwykle od stycznia lub lutego. Można wówczas zarezerwować sobie najrzadsze i najbardziej pożądane rośliny, które często w szczycie sezonu są wyprzedane.
6. Jak mogę śledzić status mojej przesyłki?
Każda zmiana statusu zamówienia wiąże się z automatycznym powiadomieniem mailowym. Status przesyłki można śledzić także na stronie sklepu logując się na swoje konto, z którego złożono zamówienie. Podczas generowania listu przewozowego przez obsługę sklepu, otrzymają Państwo mailowo jego numer, po którym będzie możliwe monitorowanie przesyłki kurierskiej.
7. Jak najszybciej mogę się z wami skontaktować w sprawie mojego zamówienia?
Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną oraz mailową: Telefon (Michał): 790 770 570 E-mail: michal@ogrodyziolowe.pl
8. Czy kupione sadzonki roślin będą opisane?
Tak, w każdej sadzonce znajduje się etykietka z nazwą rośliny oraz informacjami dot. wzrostu i pielęgnacji. Etykietka jest wytrzymała na wszelkie warunki atmosferyczne, dlatego może być umieszczona w gruncie przy roślinie i służyć przez lata.
9. Ile sadzonek zmieści się do jednej paczki?
Stworzony na zamówienie 1 specjalny karton zapewnia bezpieczeństwo w transporcie maksymalnie 30 sadzonkom. Przy zamówieniu np. od 31 do 60 sadzonek, rośliny przyjadą w 2 pojedynczych kartonach – za każdy kolejny karton z roślinami również naliczany jest stały koszt transportu.
10. W jakich doniczkach sprzedawane są sadzonki?
Sadzonki ziół oraz kwiatów wysyłane są w doniczkach produkcyjnych P9 (9 cm x 9 cm x 9 cm). Jest to najbardziej optymalna dla roślin wielkość doniczki pod względem produkcyjnym oraz transportowym, a także do wysadzenia gotowych roślin do większych skrzynek lub gruntu.
11. Czy otrzymam informacje dotyczące pielęgnacji zakupionych roślin?
Do każdego zamówienia dostarczamy kartkę informacyjną co należy zrobić po otrzymaniu przesyłki, jak obchodzić się z roślinami tuż po wyjęciu ich z kartonu oraz co do dalszej pielęgnacji. Polecamy szczególnie dla najmłodszych pasjonatów kwiatów i ziół, komiks o tym jak o nie dbać i jaką rolę odgrywają pożyteczne owady. Ponadto sadzonki są oznaczone etykietkami.
12. Czy mogę złożyć zamówienie przez sklep internetowy ogrodyziolowe.pl i odebrać je osobiście?
Oczywiście, można złożyć zamówienie z odbiorem osobistym w Centrum Kwiatowym na Bielanach Wrocławskich przy ul. Klecińskiej 2. Termin odbioru roślin sugerujemy ustalić telefonicznie.
13. Jakie są dostępne formy płatności?
Zamówienie można opłacić szybkim przelewem, przelewem tradycyjnym lub kartą płatniczą. Robiąc zakupy stacjonarnie w Bielanach Wrocławskich, można płacić gotówką lub kartą płatniczą.
14. Czy mogę otrzymać fakturę?
Na życzenie klienta, które prosimy zamieścić w komentarzu do zamówienia, wystawiamy rachunek uproszczony, nie-vatowski. W komentarzu proszę podać wszystkie niezbędne dane do rachunku. Rachunek będzie dostarczony wyłącznie w wersji papierowej w paczce z zakupionymi sadzonkami.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1148 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Rewelacja
2024-06-18
Super obsluga, piekne sadzonki, szybka realizacja zamowienia!!!
pixel